Rodinný hotel Villa Skalník leží v poklidné lokalitě uprostřed nádherně udržované přírody. Osvěžující procházka do centra trvá přibližně 5-10 minut a dodá Vám energii vychutnat si všechny půvaby našeho lázeňského města.
Krásného počasí můžete využít nejen k procházkám, ale i ke hře tenisu na blízkých kurtech či golfu na hřišti, kde jej hrával sám britský král.
O Vaše pohodlí budou pečovat přátelští hostitelé, kteří Vám rádi nabídnou komfortní ubytování v 16 pokojích.
PROCEDURY, Z NICHŽ MŮŽETE VYBÍRAT A KOMBINOVAT
po konzultaci se zdravotní sestrou
(zakoupením voucheru máte nárok na 20 procedur):
Mariánské Lázně
Mariánské Lázně jsou druhými největšími českými lázněmi, s velkým bohatstvím minerálních pramenů. Přímo v areálu jich vyvěrá 40 a v nejbližším okolí téměř 100. Území současných lázní patřilo premonstrátskému klášteru v Teplé, jehož opat K.K.
Reitenberg prosadil z popudu klášterního lékaře J.J.Nehra počátkem 19.století výstavbu prvních lázní. Na základě velkolepého projektu architekta V.Skalníka byly provedeny terénní úpravy a založeny parky, které jsou dnes vedle množství pramenů nejcharakterističtějším znakem města. V roce 1866 byly Mariánské Lázně povýšeny na město a počátkem 20.století již patřily mezi nejvýznamnější evropská střediska.
_
Hlavní lázeňskou promenádou a významnou stavební památkou je pseudobarokní litinová kolonáda z roku 1889. K pitným kúrám jsou zde přivedeny prameny Křížový, Karolinin a Rudolfův. Před kolonádou se velké pozornosti těší zpívající fontána. Nejznámějšími dalšími prameny jsou Ferdinandův, Lesní a Ambrožův.
Lázeňské pavilony jsou převážně klasicistního a novorenesančního slohu, většina domů lázeňské čtvrti nese prvky secese. V sousedství kolonády stojí kostel Nanebevzetí Panny Marie, na západě, za Hlavní třídou pak pravoslavný ruský kostel sv. Vladimíra a anglikánský kostel.
- Zajímavost: Zpívající fontána před hlavní kolonádou má každou lichou hodinu hudební produkci doplněnou ve 21 a 22 hodin scénickým osvětlením.
Hlavní lázeňskou promenádou a významnou stavební památkou je pseudobarokní litinová kolonáda z roku 1889. K pitným kúrám jsou zde přivedeny prameny Křížový, Karolinin a Rudolfův. Před kolonádou se velké pozornosti těší zpívající fontána. Nejznámějšími dalšími prameny jsou Ferdinandův, Lesní a Ambrožův.
KŘÍŽOVÝ PRAMEN
Křížový pramen je chemicky hydrouhličitano-sodno-sírano-železnatá kyselka patřící do první skupiny mariánskolázeňských minerálních pramenů. Pro svůj terapeutický účinek se užívá předevšímu onemocnění zažívacího ústrojí (nemoci žaludku, střev, žlučníku, jater a pankreatu), u nemocí výměny látkové (obezita, dna, diabetes mellitus) a u alergických onemocnění, které jsou podmíněny poruchami zažívání. Přítomnost síranů ve vodě má projímavý účinek.FERDINANDŮV PRAMEN
Ferdinandův pramen je chemicky hydrouhličitano-sodno-sírano-železnatá kyselka patřící do první skupiny mariánskolázeňských minerálních pramenů. Má sedm vývěrů, pro pitnou léčbu je dostupný pramen Ferdinand I. Svým složením odpovídá Křížovému pramenu, je však o něco více mineralizován. Většina vody Ferdinandových pramenů se využívá pro stáčení stolní vody pod názvem Excelsior.LESNÍ PRAMEN
Lesní pramen je chemicky hypotonická hydrouhličitano-sodno-sírano-železnatá kyselka patřící do druhé skupiny mariánskolázeňských minerálních pramenů. Pramen slouží k pitné kůře a k inhalacím. Užívá se u onemocnění horních cest dýchacích a u nemocí gastrointestiálního traktu. Je též vhodný k léčbě některých urologických chorob, např. močových kamenů z kyseliny močové, kterou silně alkalizuje.RUDOLFŮV PRAMEN
Rudolfův pramen je chemicky hypotonická hydrouhličitano-hořečnato-sodno-železnatá kyselka patřící do třetí skupiny mariánskolázeňských minerálních pramenů. Pro svůj diuretický efekt se užívá u chorob ledvin a močových cest. Pramen se vyznačuje vysokým obsahem vápníku (poměr vápníku a hořčíku je 5:4) a proto je pitná kúra vhodnou doplňkovou terapií při léčbě osteoporózy a pro svůj protizánětový účinek se užívá při zánětech cest močových. AMBROŽŮV PRAMEN
Ambrožův pramen patří do čtvrté skupiny mariánskolázeňských minerálních pramenů. Tvoří jej tři vývěry podobného chemického složení. Jedná se o slabě mineralizované železnaté kyselky, využívané pro vysoký obsah železa u některých forem chudokrevnosti a pro svůj diuretický účinek také při onemocnění močových cest, zejména při lithiáze.KAROLININ PRAMEN
Karolinin pramen je chemicky přírodní slabě mineralizovaná hydrogenuhličitano-hořečnato-sodno-železnatá kyselka patřící do čtvrté skupiny mariánskolázeňských minerálních pramenů. Pro svůj vyšší obsah hořčíku (poměr vápníku a hořčíku je 2:5) se pramen užívá při urologických nemocech a při léčení ledvinových kamenů, protože hořčík působí proti tvorbě těchto konkrementů.MARIIN PRAMEN
Mariin pramen je ve skutečnosti mocný vývěr plynu ( 99,7 % přírodního CO2 ). Přírodní léčivý plyn se podává formou plynových obálek. Tato procedura si získává stále větší popularitu, protože kromě snížení krevního tlaku, zlepšení činnosti srdce a prokrvení dolních končetin udávají pacienti výrazné zlepšení sexuálních funkcí. Tento přírodní léčivý plyn se též aplikuje formou podkožních injekcí u onemocnění kloubů, páteře a ischemické choroby srdeční.
Sportovní vyžití
- KOLA
Mariánské Lázně a jejich okolí nabízejí milovníkům cykloturistiky ideální podmínky. Velké množství značených cyklotras na Tepelsku navazujících na cyklotrasy Euregia Egrensis lákají poznávat okolní přírodu nebo různá historicky zajímavá místa.
- Trasa č. 1 (31,2 km)
Mariánské Lázně (Panorama) - Zádub - Závišín - Ovesné Kladruby - Mrázov - Klášter Teplá - Betlém - Mrázov - Ovesné Kladruby - Závišín - Zádub - Mariánské Lázně (Panorama)
- Trasa č. 2 (19,7 km)
Mariánské Lázně (Panorama) - Zádub - Závišín - Podhorní vrch - Podhorní hájenka - Ovesné Kladruby - Závišín - Zádub - Mariánské Lázně (Panorama)
- Trasa č. 3 (21,9 km, pouze MTB)
Mariánské Lázně (Panorama) - Závišín - Milhostov - Milhostovské mofety - Tabákový mlýn - okolo Lazurového vrchu - Holubín rozcestí před Martinovem - Vlkovice - hájenka U Müllerů - Mariánské Lázně (Panorama)
- Trasa č. 4 (20 km)
Mariánské Lázně (Lesní pramen) - alej Svobody - Lázně Kynžvart žst. - Zámek Kynžvart - Lázně Kynžvart - okolo Holiny - Stoh - Smetanova alej - Mariánské Lázně (Lesní pramen)
- Trasa č. 5 (16,8 km)
Mariánské Lázně (Chopinova ul.) - myslivna Králův kámen - Bašusova cesta - rozcestí Bašus - Kladská - myslivna Králův Kámen - Mariánské Lázně (Chopinova ul.)
- Trasa č. 6 (25,2 km)
Mariánské Lázně (Lesní pramen - Chopinova ul.) - vodárna - Duncanova vyhlídka - Myslivna Králův Kámen - Modrý kámen - Pod Popravčí loukou - potok Rota - Prameny -
Nimrod - rozcestí u Myslivny - Polom - Kamzík - Geologický park - Mariánské Lázně (Lesní pramen - Chopinova ul.)
- GOLF
Hřiště Golf Clubu Mariánské Lázně je příkladem klasického typu skotských a irských hřišť své doby. 18-jamkové hřiště leží na úpatí Slavkovského lesa. Je nejstarší hřiště v České Republice. Je obklopeno z velké části jehličnatými lesy, díky čemuž je na něm příjemně i ve velmi horkých letních dnech. V mnoha místech se otevírá výhled do okolní krajiny, která je přírodní a není rušena žádnou zástavbou.
Další tipy na sportovní aktivity NAJDETE ZDE